כלי מטבח | סט מזלגות | סט סכינים – סכו"ם 

אין בית שאין בו סכו"ם לאכילת והכנה של אוכל. אם אתם מתחילים חיים עצמאיים לבדכם בבית הראשונה, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא, כמו בחירת הסכו"ם וניקוי נכון שלו.

שלא כמו בתקופת האבן, היום בני האדם אוכלים את האוכל עם סכו"ם, ולכן מדובר במצרך בסיסי שאותו יש בכל בית. מי מכם שיוצא מהבית של ההורים שלו בפעם הראשונה ויוצא לדרך עצמאית חדשה, צריך לקנות סט של סכינים, כפות, מזלגות וכפיות, לצד כלי בית נוספים.

בחירת הכלים הנכונים

הכלים שתבחרו יוכלו לשמש אתכם לשנים רבות, ואף לכל החיים, אם תבחרו סכו"ם איכותי. כאן יש לציין כי לא מדובר בהשקעה גדולה, וגם איכות טובה יכולה לעלות לא יותר מ 100 שקלים. כמובן שהמצב משתנה כאשר מדובר בכלים מכסף או זהב, אבל לא צריך יותר מאשר מתכת אל-חלד איכותית.

יש שתי אופציות עיקריות שאתם יכולים לבחור מהן. אופציה אחת היא סכו"ם שכל כולו עשוי מאותו סוג מתכת. אופציה שנייה היא כיסוי בחלק התחתון של כל כלי, מעץ או מפלסטיק. ההבדל בין שני אלו הוא בעיקר המשקל של הכלים ואופן הניקוי והשמירה עליהם.

כלים נלווים

לא תמיד הסט כולל רק סכינים, מזלגות, כפות וכפיות. יש סטים שיש בהם גם כפות להגשה, שבמקרים רבים הן שימושיות מאוד, למשל להגשה של פסטות או סלטים.

כמו כן, תוכלו למצוא סטים שיש בהם גם מזלגות קטנים.

בשל המחירים הנמוכים שלהם, בהחלט כדאי לקנות סט שיש בו גם את אלה. לעולם אי אפשר לדעת מתי הם יוכלו לשמש אתכם.

תחזוקה נכונה

כפי שצוין קודם, אחד ההבדלים בין סכו"ם מתכת מלאה לבין כזה שכולל ציפוי של עץ או פלסטיק בחלק התחתון של כל כלי הוא האופן שבו צריך לנקות את כל הכלים. כשמדובר במתכת, העבודה הרבה יותר פשוטה בניקוי היומיומי, אך במשך הזמן יכול להצטבר לכלוך שיעלים את הברק של המתכת. על כן, כדאי לעשות לכלים שטיפה במלח לימון או חומץ שיסירו את הלכלוך הקשה יותר.

באשר לסכו"ם עם ציפוי עץ או פסלטיק, מומלץ לא לשים אותם בייבוש בתוך כלי ייבוש סטנדרטי, כיוון שהציפוי (בעיקר העץ) עלול לצבור בלאי עם הזמן בשל הצטברות מים בתחתית כלי הייבוש. אותו הדבר נכון גם לגבי החלק המתכתי, כיוון שהמתכת יכולה לצבור חלודה אם היא נוגעת בנוזלים זמן רב ואינה מתייבשת כראוי.

 

About Louisana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*